Projekt sztandaru Związku Szlachty Polskiej. Zaproszenie do dyskusji

Sztandar  to tradycyjny znak rozpoznawczy, wywodzący się ze znaków bojowych. Używają go zarówno oddziały wojskowe, jak i stowarzyszenia czy różne instytucje publiczne. Nadszedł czas, by swój sztandar miał także Związek Szlachty Polskiej.

Poniżej prezentujemy list p. Anny Borewicz-Khorshed skierowany do członków ZSzP oraz projekt koncepcyjny sztandaru ZSzP jej autorstwa wraz z opisem. Zainteresowanych członków Związku zapraszamy do dyskusji.

Szanowni Państwo,

zwracam się do Państwa w imieniu Zarządu Głównego z prośbą o podjęcie wraz z członkami swoich oddziałów, dyskusji na temat projektu sztandaru Związku Szlachty Polskiej. Jak wszyscy pamiętamy, punkt przewidziany w programie NWZD w marcu 2019 r., ze wzglądu na przewidywany brak czasu został usunięty, w związku z czym nie było możliwości poruszenia tego tematu.

Wydarzenia bieżącego roku, jak np. zaproszenie delegacji ZSzP do wzięcia udziału w uroczystości państwowych obchodów Konstytucji 3 Maja, wystosowane przez biuro Prezydenta RP oraz zbliżający się jubileusz 25-lecia ZSzP, okolicznościami, które mobilizują nas do realizacji tego od wielu lat oczekiwanego projektu.

Ponieważ wzór sztandaru musi zostać zatwierdzony uchwałą Walnego, oczekujemy, że gros dyskusji, propozycji, kontrpropozycji i opinii zostanie zaprezentowanych w toku dyskusji internetowej, którą niniejszym po raz drugi inicjuję.

Członkowie, którzy uczestniczyli w procesie projektowania, na bieżąco zgłaszali swoje uwagi na  Forum szlacheckim, a ja  starałam się wziąć je pod uwagę. Wynikiem tego jest propozycja, która uzyskała akceptację Zarządu i została przedstawiona wszystkim Członkom w przesłanej korespondencji mailowej.

Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo w tym okresie urlopowym poświęcić wolną chwilę na przemyślenia na temat, a może jakaś wakacyjna wycieczka dostarczy inspiracji do realizacji naszego wspólnego projektu.

Projekt awersu w przedostatnim  załączniku jest wersją pana Waldemara Malinowskiego sprzed kilkunastu lat, bez propozycji rewersu.

Oczekujemy na Państwa opinie i decyzje w tej sprawie do końca września br.*

Z poważaniem,

Anna Borewicz-Khorshed

*Zaznaczamy, że nadal można zgłaszać opinie i uwagi.

Opis projektu sztandaru znajduje się pod tym linkiem:

Z Opis do projektu Sztandaru ZSzP

Jeden komentarz do “Projekt sztandaru Związku Szlachty Polskiej. Zaproszenie do dyskusji

  1. uwazam,że pierwszy projekt jest najlepszy z tym ,że należy wypełnić żółtym[złotym] kolorem miejsca gdzie podane są daty,tak powstanie krzyż ,wtedy obramowanie. sztandaru w kolorze niebieskim może ultramaryna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *