CHOPIN en VACANCES '2019 w mediach

Festiwal Chopin en Vacances zorganizowany był już po raz trzeci dla przypomnienia słynnych letnich wakacji młodego Fryderyka Chopina spędzanych dwukrotnie na Ziemi Dobrzyńskiej. Festiwal został też bohaterem kilku filmów i reportażu. 

Przebieg festiwalu można było obserwować w mediach społecznościowych dzięki uprzejmości niesamowitej p. Beaty Kazimierskiej-Korsak, która na bieżąco udostępniała nam fantastyczne zdjęcia i relacje – zarówno na fejsbukowym profilu Związku Szlachty Polskiej jak i toruńskiego Oddziały ZSzP. Dzisiaj chciałbym w jednym miejscu zebrać część relacji medialnych oraz zachęcić Czytelników, członków Związku oraz sympatyków, do posłuchania audycji o Festiwalu i obejrzenia specjalnego filmu poświęconego temu wydarzeniu.

Film CHOPIN EN VACANCES – Private Chopin concerts?

W pierwszej kolejności zacznę od filmu pt. CHOPIN EN VACANCES – Private Chopin concerts? To ciekawy materiał filmowy przygotowany w jezyku angielskim dla portalu Poland In. Warto zobaczyć oraz przesłać wszystkim anglojęzycznym przyjaciołom:

https://www.facebook.com/watch/?v=372855026966704

„Chopin en Vacances”. Festiwal dla tych, którzy kochają muzykę (Reportaż/Trójka)

Natomiast tym, którzy chcieliby posłuchać czegoś w rodzimej mowie Chopina, polecam reportaż Ewy Michałowskiej, dziennikarki radiowej Trójki, pt. „Chopin na wakacjach”. Reportaż dostępny jest pod poniższym linkiem, żeby go posłuchać należy w lewym górnym rogu kliknąć link playera. To ponad 12 minut ciekawego materiału, w którym wypowiadają się zarówno Prezes Zarządu Głównego Związku Szlachty Polskiej p. Michał Korsak, wspomniana już p. Beata,  Prezes Zarządu Oddziału Toruń Związku jak i muzycy młodego pokolenia.

https://www.polskieradio.pl/9/325/Artykul/2338113,Wakacje-z-Chopinem-Muzyka-z-dala-od-filharmonii?fbclid=IwAR1TNTZoIqC8YVAjXpOn-2EMg1aE_q_o56nhOL5KpnovrIj7u4_UGt8z_zc

Koncerty w Parskach

„Najbliżej” zaś koncertów są filmy z koncertu w Dworze w Parskach nad Nerem w dniu 9 czerwca 2019 r. Po tym linkiem można obejrzeć – i posłuchać – mazurków w wykonaniu Wojciecha Kruczka:

Tutaj zaś Mazurek a-moll op. 17 nr 4 w znakomitym wykonaniu Mikołaja Seroki:

Na zdjęciu tytułowym Micho Nishimura w obiektywie Tatiany Cariuk (koncert we Dworze Wyręba Korsaków h. Korsak).

Przypomnijmy jeszcze, że te letnie spotkania muzyczne we dworach i krajobrazach Ziemi Dobrzyńskiej odbyły się pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Związku Szlachty Polskiej, Fundacji Polska-Europa-Polonia oraz Fundacji Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego „Ziemia Dobrzyńska”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *